Wybierz swój sklep
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie

( ilość produktów: 4 )

Rękawice bokserskie

( ilość produktów: 4 )

Rękawice bokserskie wykorzystywane są w wielu sportach walki, tradycyjnie w boksie oraz kick boxingu. Mogą być również stosowane jako rękawice do Muay Thai. Trenujesz? Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo w trakcie treningu, wybierając rękawice bokserskie Ground Game. To wysokiej jakości sprzęt, który chroni przed kontuzjami Ciebie i Twojego sparingpartnera.

 

Jakie rękawice bokserskie wybrać? Waga / rozmiar

W Ground Game znajdziesz rękawice bokserskie i rękawice Muay Thai  o wadze 10, 12, 14 i 16 oz (uncji). Dostępne są również rękawice bokserskie dla dzieci o wadze 6 i 8 oz. Waga rękawic rękawic bokserskich powinna być dostosowana do wagi osoby trenującej:

 

Rękawice bokserskie 10 oz - idealne dla kobiet i mężczyzn o niskiej wadze. Przeznaczone głównie do treningów na worku czy na tarczach. Nie zaleca się stosowania ich podczas sparingów.

Rękawice bokserskie 12 oz - najbardziej popularna waga rękawic wśród pięściarzy. Sprawdzą się zarówno podczas treningu, jak i sparingu. Na ten rozmiar powinni decydować się mężczyźni o wadze do 90 kg oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem lub Muay Thai.

Rękawice bokserskie 14oz - podobnie jak rękawice o wadze 12 uncji, idealne zarówno na trening, jak i sparing, jednak przeznaczone dla cięższych zawodników.

Rękawice bokserskie 16oz - idealne dla fighterów o wadze ciężkiej.

 

Dla osób początkujących zalecane jest wybranie większego rozmiaru / wagi rękawic, ponieważ zapewnią większą amortyzację i ochronę dłoni. Polecamy także ten artykuł na Ground Game Academy: 5 zasad dla początkujących bokserów.

 

Rękawice bokserskie skórzane czy syntetyczne?

W zależności od modelu rękawice bokserskie  (w tym rękawice Muay Thai) Ground Game są wykonywane z naturalnej skóry bydlęcej lub ze skóry ekologicznej. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami uderzanymi, wybierz rękawice bokserskie ze skóry ekologicznej. Są tańsze i idealnie sprawdzą się podczas pierwszych treningów.

Rękawice bokserskie i do Muay Thai wykonane z naturalnej skóry bydlęcej, to najlepszy wybór dla wyjadaczy sportów uderzanych. Skórzane rękawice są bardziej wytrzymałe na pęknięcia, dzięki temu przetrwają niejeden mocny trening.

 

Rękawice bokserskie a rękawice tajskie - różnice

Rękawice bokserskie różnią się od rękawic do Muay Thai przede wszystkim profilem. Rękawice Muay Thai są bardziej płaskie, aby ułatwić chwytanie i walkę w klinczu. Jednak ta różnica nie jest mocno zauważalna i odczuwalna, dlatego osoby, które zaczynają trenować Muay Thai czy kick boxing, mogą bez problemu używać do tego typowych rękawic bokserskich.

pixel