Wybierz swój sklep
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasy BJJ

( ilość produktów: 13 )
Cena
-
Rozmiary
  • BJJ Belts
  • GI

Pasy BJJ

( ilość produktów: 13 )

Pas do BJJ służy nie tylko do zawiązania kimona. Jego kolor informuje o Twoich umiejętnościach.  Poznaj klasyfikację pasów BJJ u dorosłych.

Jakie są pasy w BJJ

Jak zdobywać pasy w BJJ? Nie ma oficjalnych, dokładnie sprecyzowanych wymagań, które należy spełnić albo listy technik, które musisz znać na perfekcyjnym poziomie, aby otrzymać promocję na wyższy pas. Jednak każdy pas BJJ ma swoją symbolikę, która opisuje poziom zaawansowania jego posiadacza. Poznaj kolory pasów i ich symbolikę: 

 

Pas biały - pas odkrywania i przeżycia. Jako biały pas uczysz się podstawowych technik, nabywasz odruchy, koncentrujesz się na ucieczkach, defensywie i przetrwaniu z dołu. 

 

Pas niebieski - pas eksperymentów.  Na tym poziomie znasz podstawowe techniki i pozycje. Uczysz się zaawansowanych odmian, eksperymentujesz i szukasz swoich ulubionych technik i poddań. Odkrywasz swój styl. IBJJF zaleca bycie niebieskim pasem przez co najmniej 2 lata. 

 

Pas purpurowy - pas rozwoju. Specjalizujesz się w swoich ulubionych technikach, ale to także czas na trenowanie tych, które nie stanowią elementów Twojej gry. IBJJF zaleca bycie purpurowym pasem przez co najmniej 18 miesięcy. 

 

Pas brązowy - pas wyrafinowania. Już znasz swoje umiejętności i udoskonalasz każdą technikę. Rozwijasz dojścia do ulubionych pozycji, stosujesz zaawansowane strategie. IBJJF zaleca bycie brązowym pasem przez co najmniej rok. 

 

Pas czarny - pas mistrzostwa. To dowód na szeroką wiedzę na temat technik BJJ, ich podstawowych i zaawansowanych odmian oraz na umiejętność przekazywania tej wiedzy w praktyce. 

 

Jak wiązać pas do BJJ?

Sprawdź poniższy film, w którym Grzegorz Kloc pokazuje 2 sposoby na wiązanie pasa do BJJ.

 

pixel