Wybierz swój sklep
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice MMA

( ilość produktów: 9 )
Cena
-
Rozmiary

Rękawice MMA

( ilość produktów: 9 )

Rękawice do MMA Ground Game są wykonane z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają komfort podczas każdego treningu lub walki oraz minimalizują ryzyko kontuzji. Rękawice są zapinane na długi, regulowany rzep, dzięki któremu dodatkowo usztywnisz nadgarstek i ochronisz ręce nawet podczas bardzo mocnych uderzeń.

 

MMA jest sportem kontaktowym, w którym zawodnicy mogą nie tylko uderzać, ale również chwytać przeciwnika. Dlatego rękawice, w których trenują, były odpowiednio zaprojektowane właśnie do tego rodzaju sportu walki.

 

Czym różnią się rękawice MMA od rękawic bokserskich?

Rękawice do MMA różnią się od rękawic bokserskich przede wszystkim budową. Trenując mieszane sztuki walki, masz znacznie większą dowolność technik stosowanych podczas pojedynku. O ile w boksie możesz tylko uderzać, o tyle w MMA oprócz uderzeń, możesz również chwytać rywala. Właśnie dlatego rękawice MMA mają odkryte palce.

 

Czym różnią się rękawice MMA do sparingu od rękawic do walki?

W ofercie Ground Game znajdziesz zarówno rękawice MMA sparingowe (przeznaczone do treningu), jak i modele rękawic typowo do walki. Rękawice sparingowe, potocznie nazywane "bułami", są większe i bardziej zabudowane. Wielowarstwowe wypełnienie pianką gwarantuje maksymalną ochronę i amortyzację uderzenia.

Rękawice MMA do walki (tzw. rękawice chwytane) są mniej zabudowane, dzięki czemu nie przeszkadzają np. w założeniu dźwigni czy duszeniu. Są lżejsze i mniejsze od rękawic sparingowych. Biorąc pod uwagę mniejsze wypełnienie pianką, ciosy zadawane w tych rękawicach nie są tak amortyzowane, jak w rękawicach sparingowych, przez co ich siła jest znacznie większa.

 

Jakie rękawice do MMA wybrać na początek?

Rękawice MMA to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego zawodnika. Służą do ochrony dłoni podczas walki, a także do unikania kontuzji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiar i materiał, z którego rękawice są wykonane. Najlepsze rękawice będą dopasowane do rozmiaru dłoni, a także bardzo elastyczne i lekkie. Ponadto materiał powinien być oddychający, aby uniknąć pocenia się dłoni podczas walki.

Zastosowanie. Przede wszystkim zastanów się, czy rękawice potrzebne są Ci do walk, czy do sparingów? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z MMA, zainwestuj w rękawice sparingowe, które pozwolą Ci doskonalić umiejętności z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Dla bardziej zaawansowanych zawodników polecamy posiadanie obu modeli. Jeżeli nadal nie jesteś pewien, które rękawice do MMA wybrać, porozmawiaj ze swoim trenerem, który doradzi Ci najlepiej.

 

Rozmiar. W naszej ofercie znajdziesz rękawice MMA w dwóch rozmiarach: S/M lub L/XL. Rozmiar rękawic dobierasz zgodnie z wielkością swojej dłoni. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego rozmiaru. Odezwij się do nas, pomożemy :)

 

Materiał. Oprócz budowy i wielkości, rękawice MMA różnią się materiałem, z którego są stworzone. Do wyboru masz rękawice ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Te pierwsze, uszyte w całości ze skóry bydlęcej, są bardziej wytrzymałe. Możesz trenować do woli bez obawy, że skóra przetrze się czy pęknie. Rękawice ze skóry ekologicznej są dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z MMA i nie są jeszcze do końca przekonane, czy to jest ich sport. Sprawdzą się również wśród osób, które nie trenują zbyt często.

 

Pamiętaj, by jeszcze bardziej zmaksymalizować ochronę dłoni i nadgarstków, pod rękawice MMA załóż owijki / bandaże bokserskie. Prawidłowo zawiązane zmniejszają ryzyko złamania, zwichnięcia i innych kontuzji ręki.

pixel