Wybierz swój sklep
Ground Game Česko
Ground Game Deutschland
Ground Game Worldwide
Ground Game Ireland
Ground Game Polska
Ground Game România
Ground Game Slovenija
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skakanki

( ilość produktów: 2 )

Skakanki

( ilość produktów: 2 )

Skakanka treningowa jest przydatna dla osób trenujących boks, MMA (mieszane sztuki walki) lub inne dyscypliny sportowe, w których ważna jest szybkość i zwinność. Skakanie na skakance pomaga zwiększyć prędkość i zmniejszyć czas reakcji. To również świetny sposób na ogólną poprawę kondycji i sylwetki. Skakanie na skakance jest świetnym ćwiczeniem cardio, które może być wykonywane w domu lub w siłowni.

 

Czym się różni skakanka bokserska od zwykłej?

Skakanka bokserska to doskonała pomoc treningowa dla sportów walki. Jest zwykle krótsza i cięższa, co sprawia, że ​​trening na niej jest bardziej intensywny. Możesz używać jej do ćwiczeń szybkościowych, takich jak podskoki albo do treningu siłowego. Skakanka bokserska z drewnianymi rączkami to jeszcze lepsza pomoc treningowa. Rączki służą do amortyzacji i chronią dłonie podczas intensywnego treningu.

 

Jak ćwiczyć ze skakanką bokserską?

Nie ma jednego, słusznego sposobu na ćwiczenie ze skakanką bokserską. Wszystko zależy od tego, czego chcemy się nauczyć i jakie mamy cele treningowe. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych ćwiczeń, które można wykonywać ze skakanką bokserską:

 

1. Skoki podwójne – rozpocznij od lekkiego rozgrzewania, a następnie wykonuj podskoki, starając się dotykać ziemi jak najdelikatniej. Następnie zrób dwa podskoki na raz i ląduj na obydwu nogach. Powtórz to ćwiczenie kilka razy.

 

2. Skoki na jednej nodze – rozgrzewka przed tym ćwiczeniem jest podobna do poprzedniego. Następnie wykonuj skoki na jednej nodze. Powtórz to ćwiczenie kilka razy z każdej strony.

 

3. Podskoki obunóż - klasyczny sposób skakania na skakance.

 

4. Interwały na skakance - rozgrzewka polega na tym, że robisz kilka podskoków, a następnie przechodzisz do interwałów. Wymaga to od Ciebie więcej siły i koncentracji. Najpierw skaczesz tak szybko, jak potrafisz przez 10 sekund, a następnie robisz 10-sekundowy odpoczynek. Powtarzasz to ćwiczenie 5-10 razy.

 

Jaki strój treningowy będzie najlepszy do treningu na skakance bokserskiej?

Dobrze dobrany strój jest bardzo ważny, ponieważ pomoże Ci w osiągnięciu maksymalnej wydajności podczas treningu. Buty sportowe powinny być lekkie i elastyczne, tak aby zapewniły dobrą amortyzację. Ponadto muszą być wygodne i dopasowane do stopy, tak aby Twoje ciało mogło swobodnie się poruszać. Skarpety sportowe również mogą być przydatne, ponieważ zapewniają dodatkową amortyzację i chronią stopy przed otarciami. Koszulka i spodenki powinny być wykonane z przewiewnego materiału z funkcją termoregulacji i odprowadzania potu. Dzięki temu zachowasz komfort w trakcie treningu. Sprawdź koszulki i spodenki treningowe Ground Game.

pixel