Rękawice MMA

ilość znalezionych towarów: 5

Nasze rękawice do MMA stworzone są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu zapewniają komfort podczas każdego treningu lub walki oraz minimalizują ryzyko kontuzji, skutecznie chroniąc przed kontuzją Ciebie i Twojego sparingpartnera. Rękawice są zapinane na długi, regulowany rzep, dzięki któremu dodatkowo usztywnisz nadgarstek i ochronisz ręce przed kontuzjami nawet podczas bardzo mocnych uderzeń.   

 

MMA jest sportem kontaktowym, w którym zawodnicy mogą nie tylko uderzać, ale również chwytać przeciwnika. Dlatego tak ważne jest, by rękawice, w których trenują, były odpowiednio zaprojektowane właśnie do tego rodzaju sportu walki.

 

Czym różnią się rękawice MMA od rękawic bokserskich?

 

Rękawice do MMA różnią się od rękawic bokserskich przede wszystkim budową. Trenując mieszane sztuki walki, masz znacznie większą dowolność jeśli chodzi o stosowane podczas walki techniki. O ile w boksie możesz tylko uderzać, o tyle w MMA oprócz uderzeń, możesz również chwytać rywala. Właśnie dlatego rękawice MMA mają odkryte palce. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić Ci chwytanie.

 

Czym różnią się rękawice do sparingu MMA od rękawic do walki?

 

W naszej ofercie znajdziesz zarówno rękawice MMA sparingowe (przeznaczone do treningu), jak i modele rękawic typowo do walki. Rękawice sparingowe, potocznie nazywane “bułami” są większe, bardziej zabudowane. Wielowarstwowe wypełnienie pianką rękawic MMA do sparingu gwarantuje maksymalną ochronę, ponieważ doskonale amortyzuje uderzenia. 

 

Drugi rodzaj rękawic MMA to te, które sprawdzą się podczas walk (tzw. rękawice chwytane). Są mniej zabudowane, dzięki czemu nie przeszkadzają np. w założeniu dźwigni czy duszeniu. Są lżejsze i mniejsze od rękawic sparingowych. Biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj rękawic do MMA ma inną budowę od rękawic sparingowych (wypełnienie pianką jest mniejsze), to ciosy nie są tak amortyzowane, jak w rękawicach sparingowych, przez co ich siła jest znacznie większa.

 

Jaki rodzaj rękawic do MMA wybrać?

 

Przede wszystkim zastanów się czy rękawice potrzebne są Ci do walk, czy do sparingów? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z MMA, zainwestuj w rękawice sparingowe, które pozwolą Ci doskonalić umiejętności z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Dla bardziej zaawansowanych zawodników polecamy posiadanie zarówno rękawic do sparingu, jak i do walk. Jeżeli nadal nie jesteś pewien, które rękawice do MMA wybrać, porozmawiaj ze swoim trenerem, na pewno najlepiej doradzi wybór odpowiedniego rodzaju rękawic. 

 

W naszej ofercie znajdziesz rękawice MMA w dwóch rozmiarach: S/M lub L/XL. Rozmiar rękawic dobierasz zgodnie z wielkością swojej dłoni. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego rozmiaru. Odezwij się do nas. Pomożemy :) 

 

Rękawice MMA, oprócz budowy i wielkości, różnią się również materiałem, z którego są stworzone. Do wyboru masz rękawice stworzone ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Te pierwsze, uszyte w całości ze skóry bydlęcej, są bardziej wytrzymałe. Możesz trenować do woli bez obawy, że skóra przetrze się czy pęknie. Rękawice stworzone ze skóry ekologicznej są dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z MMA i nie są jeszcze do końca przekonane, że to jest ich sport. Sprawdzą się również wśród osób, które nie trenują bardzo często.  

 

Pamiętaj, by jeszcze bardziej zmaksymalizować ochronę dłoni i nadgarstków, pod rękawice MMA załóż owijki / bandaże bokserskie. Prawidłowo zawiązane zmniejszają ryzyko złamania, zwichnięcia i innych kontuzji ręki.

 

    Nasz sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług oraz jak najlepszego dopasowania naszej oferty do Twoich potrzeb. Używając sklepu groundgame.com wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z tych technologii. Przypominamy, że w każdym momencie możesz ją zmodyfikować lub odwołać za pomocą ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
    ZGADZAM SIĘ
    pixel