Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumy treningowe

( ilość produktów: 6 )
Marka
Cena
-

Gumy treningowe

( ilość produktów: 6 )

Guma oporowa działa poprzez stosowanie siły odporności na rozciąganie. Podczas treningu z gumami oporowymi Twoje ciało musi pracować ciężej niż bez nich, aby uzyskać ten sam poziom ruchu. W rezultacie, mięśnie rosną silniejsze i bardziej wytrzymałe.

 

Trening z gumami oporowymi jest świetnym sposobem na poprawę siły i wytrzymałości. Gumy oporowe dają ci możliwość ćwiczenia każdej partii mięśni, a także pomagają w utrzymaniu równowagi podczas treningu. Ponadto, gumy oporowe są lekkie i łatwe w transporcie, dzięki czemu możesz je zabrać ze sobą wszędzie.

 

Trening z gumami oporowymi wykonasz praktycznie wszędzie: w domu, na dworze, na siłowni, w pracy podczas przerwy, czy nawet na lotnisku, czekając na swój lot. Gumy oporowe Ground Game są:


- uniwersalne - wykonasz z nimi ćwiczenia na każdą partię ciała,
- wytrzymałe - w produkcji stosujemy lateks i TPE, które są trwałe i odporne na rozciąganie,
- niewielkie - szczególnie mini bandy, więc możesz mieć je zawsze przy sobie.

Gumy treningowe - co dają?

Trening z gumami oporowymi może pomóc w poprawie siły, wytrzymałości i rzeźby mięśni. Ponadto, taki trening może pomóc w utrzymaniu równowagi i koordynacji.

Gumy oporowe sprawiają, że Twój trening jest bardziej urozmaicony, a także z powodzeniem zastępują niektóre sprzęty typowe dla siłowni. Stosując bandy, możesz trenować każdą partię ciała, wykonując trening siłowy, wydolnościowy lub szybkościowy.


- Wzmocnisz mięśnie,
- Spalisz tkankę tłuszczową,
- Wykonasz porządną rozgrzewkę i rozciąganie,
- Zwiększysz swój zakres ruchu,
- Poprawisz kondycję,
- Wrócisz do formy po kontuzji.

 

Jak dobrać gumy treningowe?

Wszystkie taśmy treningowe są polecane zarówno osobom początkującym, które dopiero zaczynają trening, jak i zawodowcom, szukającym nowych form ćwiczeń. Wybierając gumy, zwróć uwagę na ich opór - w tym przypadku kolor to nie tylko kwestia estetyki, ale i oznaczenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisie produktu. W ofercie Ground Game znajdziesz 2 typy bandów:


Gumy treningowe power band- długie taśmy o zamkniętym obwodzie wykonane z lateksu. Power bands to także gumy treningowe do podciągania się na drążku.


- Gumy oporowe mini band - krótkie taśmy z TPE o zamkniętym obwodzie.

 

Gumy oporowe - ćwiczenia

Gumy treningowe możesz wykorzystać do samodzielnych ćwiczeń lub ćwiczeń z innym sprzętem. W zależności od Twojego poziomu zaawansowania bandy mogą ułatwiać wykonywanie ruchu, np. podczas podciągania na drążku lub go utrudniać, stawiając większy opór np. w trakcie odwodzenia nogi. Zobacz przykładowe ćwiczenia z gumami oporowymi, które przygotowaliśmy z trenerem personalnym Przemkiem Wojdalskim: sprawdź nasz kanał na YouTube.

pixel