Owijki / Bandaże bokserskie

ilość znalezionych towarów: 8

Bandaże bokserskie, znane również jako owijki bokserskie lub taśmy bokserskie, to element sprzętu, o którym powinien pamiętać każdy pięściarz. Nasze owijki skutecznie minimalizują ryzyko powstania urazów zarówno palców, jak i nadgarstka. Zapewniają właściwe usztywnienie dłoniW naszej  ofercie znajdziesz najwyższej jakości owijki, zarówno klasyczne, jednokolorowe taśmy (“Classic”), jak również kolorowe bandaże bokserskie we wzory (“Moro”, “Hellfire”, “Cage”, “Logo”).

 

Czy owijki bokserskie są niezbędne?

Zdecydowanie tak! Owijki nie powinny być traktowane jako dodatek, ale jako podstawowy element sprzętu każdego, kto trenuje sporty uderzane, takie jak boks, kickboxing, MMA czy Muay Thai. Każdy pięściarz wie, jak łatwo nabawić się kontuzji podczas walki w ringu czy oktagonie. Nawet trening na tarczach lub na worku bokserskim może doprowadzić do mało przyjemnych urazów, których powikłania odczuwa się naprawdę długo, a często w rezultacie ograniczają lub wykluczają możliwości treningu. 

 

Właściwie dobrane rękawice bokserskie stanowią pierwszy poziom ochrony dłoni. Bandaże bokserskie to kolejny poziom. Zakłada się je pod rękawice, by jeszcze lepiej zabezpieczyć palce i nadgarstki przed kontuzjami i złamaniami.

 

 

Jakie taśmy bokserskie wybrać?

Owijki różnią się między sobą designem, długością i materiałem, z którego są stworzone. Generalnie istnieją bandaże bokserskie bawełniane, elastyczne lub stworzone z materiału będącego mieszanką obu typów. Zdania odnośnie tego, które są lepsze - czy elastyczne, czy bawełniane - są podzielone.Elastyczne łatwiej dopasować do dłoni. Bawełniane wymagają większej precyzji w zawiązywaniu. Dlatego najlepszym wyborem są te, które w swoim składzie posiadają zarówno bawełnę, jak i poliester. Łatwo dopasować je do dłoni, a dodatkowo są bardzo trwałe i wytrzymałe na odkształcenia. Dzięki temu stabilnie zabezpieczają nadgarstki i dłonie trenujących. 

 

Właśnie takie taśmy bokserskie, stworzone z optymalnego połączenia poliestru i bawełny, znajdziecie w ofercie naszego sklepu. Ich długość jest uniwersalna i wynosi 4m. Pozwala to na wygodnie zawiązanie i właściwe zabezpieczenie dłoni. 

 

Design, to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Wybierasz jednokolorowe, klasyczne owijki bokserskie, czy szukasz taśm kolorowych, we wzory? W naszym sklepie znajdziesz bandaże bokserskie w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach.  Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz te, które odpowiadają Ci najbardziej. 

 

Rękawice żelowe czy tradycyjne bandaże bokserskie?

Rękawice żelowe, znane również jako rękawice wewnętrzne lub bandaże żelowe, pełnią taką samą funkcję jak tradycyjne taśmy bokserskie. Mają jeszcze bardziej zabezpieczyć dłonie i nadgarstki przed kontuzjami. Zakłada się je dużo łatwiej i szybciej niż tradycyjne bandaże bokserskie.

 

Dodatkowo posiadają wkładkę żelową, która maksymalnie chroni Twoje kostki i amortyzuje uderzenia. Należy jednak pamiętać, że nie można ich stosować jako samodzielnego sprzętu podczas walk lub treningów. Samodzielnie, bez rękawic bokserskich,  stanowią zbyt małą ochronę.

 

Jak zawiązać owijki

Wybierając wspomniane wyżej rękawice żelowe, omija Cię problem wiązania bandaży. Jedyne wiązanie dotyczy wówczas dodatkowo wszytej taśmy o długości  2m, którą w łatwy sposób owijasz tylko wokół nadgarstka.

 

Inaczej wygląda sprawa podczas wiązania tradycyjnych bandaży bokserskich, których szybkie i prawidłowe zawiązanie wymaga odpowiedniej techniki i nieco wprawy.

 

Jak Prawidłowo owinąć dłonie i nadgarstki, używając tradycyjnych bandaży bokserskich? 

Sprawdź nasz film instruktażowy → Jak wiązać bandaże bokserskie po tajsku

 

Zawsze pamiętaj o tym, by zawiązywać owijki bokserskie przed każdym treningiem i każdą walką. Twoje dłonie i nadgarstki będą Ci za to wdzięczne :)

 

 

 

 

 

    Nasz sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług oraz jak najlepszego dopasowania naszej oferty do Twoich potrzeb. Używając sklepu groundgame.com wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z tych technologii. Przypominamy, że w każdym momencie możesz ją zmodyfikować lub odwołać za pomocą ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
    ZGADZAM SIĘ
    pixel